Bastejkalns

Bastejkalns ir viens no skaistākajiem un romantiskākajiem Rīgas parkiem. Šaurās taciņas, koku alejas, akmensdārzs, ūdens kaskāde, gulbju namiņš un skaisti apstādījumi to padara arī par iecienītu kāzu fotosesiju vietu, savukārt pie Bastejkalna tiltiņa margām jaunlaulātie mēdz karināt atslēgas, tā simboliski parūpēdamies par ilgu un laimīgu kopdzīvi. Tomēr arī šī skaistā vieta saistīta ar traģisku Latvijas vēstures lappusi Barikāžu laikā.

Barikāžu laiks ir vēsturisks apzīmējums aizsardzības pasākumiem, kas no 1991. gada 13. līdz 27. janvārim tika organizēti Rīgā un arī citās Latvijas pilsētās 1990. gada 4. maijā atjaunotās Latvijas neatkarības nosargāšanai. 1991. gada 20. janvāra vakarā PSRS varas iestādēm lojālā Rīgas pilsētas Iekšlietu pārvaldes īpašo uzdevumu milicijas vienība OMON veica uzbrukumu Latvijas Iekšlietu ministrijas ēkai Raiņa bulvārī. Uzbrukumā tika nogalināti ministriju sargājošie Rīgas miliči Vladimirs Gomonovičs un Sergejs Konoņenko, savukārt Bastejkalnā tika nošauts arī kinooperators Andris Slapiņš, vidusskolēns Edijs Riekstiņš un nāvējoši ievainots operators Gvido Zvaigzne.

Bastejkalnā kritušo piemiņai netālu no tiltiņa uzstādītas tēlnieka Arvīda Voitkāna darinātās piemiņas zīmes.

Uzziņai

Tā laika foto attēlus un notikumu atstāstu varat meklēt arī īpaši Barikāžu atcerei veidotajā mājas lapā barricades.latvia.eu.