Berga Bazārs

Berga Bazārs

Vēl 19. gadsimta beigās šī bijusi teritorija ārpus pilsētas mūriem – nomale, kuras vienīgais lepnums bija nelielas koka mājiņas, mazdārziņi un kāpostu lauki. Taču latviešu uzņēmējam un sabiedriskajam darbiniekam Kristapam Bergam (1843–1907) bija vīzija, un to īstenot palīdzēja jaunais latviešu arhitekts Konstantīns Pēkšēns (1859–1928).

Dažu gadu laikā te uztapa tirdzniecības komplekss – pasāža, kurā atradās 131 veikaliņš, dažādas darbnīcas, tipogrāfija, restorāni, iebraucamās vietas un citas rosīgai tirdzniecības dzīvei raksturīgas iestādes.

PSRS laikos šis komplekss tika atstāts novārtā, bet pēc neatkarības atgūšanas nonāca Berga mazmazbērnu īpašumā, kuri izrādījās ne mazāk uzņēmīgi kā viņu sencis.

Berga Bazārs jau atkal ir viens no Rīgas rosīgākajiem kvartāliem ar izsmalcinātiem restorāniem, dizaina studijām un specializētiem veikaliem. Par vienu no ievērojamākajiem objektiem kļuvusi arhitektes Zaigas Gailes biroja rekonstruētā (2003) pieczvaigžņu viesnīca Hotel Bergs. Viesnīcā atrodas izcila latviešu vecmeistaru radīta Bergu ģimenes portretu un bareljefu kolekcija ar tādiem spožiem vārdiem kā Jānis Rozentāls (1866–1917), Jānis Tillbergs (1880–1972) un Gustavs Šķilters (1874–1954). Galveno mākslas darbu kolekcijas daļu veido mūsdienu latviešu slavenā scenogrāfa un grafiķa Ilmāra Blumberga (1943–2016) darbu ekspozīcija. Dažus no darbiem iespējams apskatīt arī viesnīcas vestibilā.