Šokolādes fabrika "Laima"

Lai gan šokolādes ražošanas vēsture Latvijā ir senāka, akciju sabiedrība ar leģendāro nosaukumu Laima dibināta 1925. gadā un vēl līdz pat šai baltai dienai, pārdzīvojusi visas varas, ir Latvijas flagmanis šokolādes un šokolādes konfekšu ražošanā.

Tajā pašā 1936. gadā, kad tika pabeigta arhitekta Staņislava Borbala (1907–2000) projektētā Laimas administrācijas ēka Miera un Palīdzības ielas stūrī, "Lielais pulkstenis" laukumā pie Brīvības pieminekļa tika izrotāts ar Laima logotipu un kopš tā laika sabiedrības apziņā iegūst nosaukumu "Laimas pulkstenis", kļūstot par iecienītu rīdzinieku satikšanās vietu.

Ar Laimas vēsturi un arī Laimas šokolādes meistardarbu tapšanas aizkulisēm šobrīd var iepazīties Laimas šokolādes muzejā, savukārt pieturā pie uzņēmuma ēkas apskatei – un, protams, arī atpūtai – izveidots interesants soliņš Laimas slavenāko asorti konfekšu formā. Kopumā Laimas sortimentu šobrīd veido teju 90 dažādu veidu šokolādes konfektes.

Interesanti

Par godu Latvijas simtgadei, Laima aicināja Latvijas iedzīvotājus balsot par vēsturiskajām konfektēm, kuras viņi vēlētos nobaudīt atkal. Uzvarēja pralinē konfekte Karakums ar vafeļu gabaliņiem un cigoriņu pomādes konfekte Talismans.

Avots: laima.lv